ITSM

  ITSM

  Service Desk Plus

  ServiceDesk Plus, ITIL çerçevesinde oluşturulmuş entegre varlık ve proje yönetimi içeren bir yardım masası yazılımıdır. 37 farklı dil seçeneği sunmaktadır ve 186 ülkede 100.000’den fazla şirket tarafından BT süreçlerini, şirket varlıklarını ve projelerini yönetmek için kullanılmaktadır.

  ServiceDesk Plus’taki kapsamlı olay yönetimiyle, olayları kolayca çözümleyip normal çalışmanıza hızlıca dönebilirsiniz. Olayların temel nedenlerini etkili bir şekilde ortadan kaldırıp durmadan yinelenen olaylarla mücadeleye bir son verip sorunsuz bir şekilde BT’nizi yönetebilirsiniz.

  BT altyapınızdaki tüm değişiklileri yapılandırıp hızlı bir şekilde işletebilirsiniz, toplu iş akışları oluşturabilirsiniz. Hizmet Kataloğu özelliği sayesinde sunduğunuz tüm hizmetleri tanıtarak, BT’de yapmış olduğunuz işleri daha görünür kılabilirsiniz. Hizmet kataloğundaki her hizmet için farklı iş akışları ve otomasyonlar oluşturabilir, verdiğiniz hizmetleri anlaşılan süreler içinde sağlayabilirsiniz.

  Support Center Plus

  Support Center Plus, organizasyonların müşteri sorun bildirimlerini, müşteri hesaplarını ve irtibat bilgilerini, hizmet ve bakım sözleşmelerini etkili bir şekilde yönetmelerini ve kullanımda üstün bir müşteri deneyimi yaşamalarını sağlayan web tabanlı bir müşteri destek yazılımıdır.

  Support Center Plus ile özelleştirilebilir bir self servis portal yayınlayıp, müşterilerinizin sorun bildirimlerini bu portal aracılığıyla göndermelerini sağlayabilir ya da bilgi bankasında arama yaparak kendilerinin çözüme ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

  Birden fazla hizmet sözleşmesi ve ilgili destek paketlerini yöneterek, müşterilerinize anlaştığınız süreler çerçevesinde hizmet verebilir ve buna göre fatura çıkabilirsiniz.

  Birden fazla hizmet sözleşmesi ve ilgili destek paketlerini yöneterek, müşterilerinize anlaştığınız süreler çerçevesinde hizmet verebilir ve buna göre fatura çıkabilirsiniz.

  Desktop Central

  Desktop Central; Windows, Mac ve Linux işletim sistemine sahip sunucular, masaüstü ve taşınabilir bilgisayarları tek bir noktadan yönetmenizi ve akıllı telefon, tabletler gibi mobil aygıtlarınızın yönetimi için de tasarlanmış bir yazılımdır.

  Yama yönetimi ile güvenlik güncellemeleri geçişlerini, yazılım dağıtımlarınızı ve yazılım kullanım istatistiklerinizi, yazılım lisanslarınızı yönetmenize imkanı sağlar. USB cihaz kullanım yönetimi, kurum genelinde duyuru yapabilme, uzak masaüstü bağlantılarınızla beraber sesli ve görüntülü görüşme yapabileceğiniz bir yazılımdır.
  Windows, Mac, Linux ve 250’nin üzerinde 3rd Party Yazılımlar için yama dağıtımını otomatikleştirerek ağınızın güvenliğini sağlayın. Ağınızdaki yazılım ve donanım varlıklarını yönetin. Lisans ve garanti ayrıntılarını zahmetsizce izleyin.

  Gerekli planlamalar oluşturarak kullanılmayan bilgisayarlar için kapatma, hazırda bekletme ve ekran kilitleme tanımları yaparak güç seçenekleri oluşturabilirsiniz. BT Varlıklarınız olarak satın alınan yazılımlar veya kullanıma uygun gördüğünüz yazılımlar için paket oluşturarak uzaktan yükleme ya da kaldırmaya yönelik politikalar oluşturun. Dosya aktarımı, uzak bağlantı, sesli ve görüntülü görüşme gibi süreçleri kullanarak gerekli desteğin sağlanması. USB aygıt kullanımı için kullanıcı ve bilgisayar üzerinde kısıtlama ve kontrolleri sağlayabilirsiniz

  Patch Manager Plus

  Patch Manager Plus ile tek bir arayüz üzerinden masaüstleri, dizüstü bilgisayarlar, sunucular ve sanal makinaların yama yönetimini gerçekleştirir.

  Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri yamaları ve 250’den fazla 3rd Party yazılımın güvenlik ve güvenlik dışı yamalarını hızlı ve kolay şekilde dağıtımını sağlar

  • Eksik yamalı bilgisayarları tarayarak tespit eder.
  • Yamaları yüklemeden önce riskleri azaltmak için
   test eder.
  • İşletim Sistemi ve 3rd Party yazılımların yamalarını otomatik yükler.
  • Gelişim raporlama özelliği sayesinde eksik veya
   yüklü yamaları raporlar.

  Vulnerability Manager Plus

  Merkezi konsoldan tüm uç noktalarda kapsamlı zafiyet tarama, değerlendirme ve iyileştirme sağlayan bir entegre tehdit ve zafiyet yönetim özelliği sunar.

  İçerisinde barındırdığı yama yönetimi modülü ile işletim sistemi bağımsız olarak uç noktaları tarayarak sistemler de güncelleme durumlarını listeler, raporlar ve kolay bir şekilde bu güncellemelerin manuel veya otomatik olarak geçilmesini sağlar.

  • Ağda ihtiyaç bulunan güncellemeleri tarar ve tespit edilen açıkları ilgili güncellemeleri geçerek kapatır.
  • Basit ve yönetilebilir arayüz sunar.
  • Web serverlarınızı güvende tutar.
  • Sistemlerinizde yapılan konfigürasyon hatalarını tespit eder ve düzeltir.

  Mobile Device Manager Plus

  Mobile Cihaz Yönetimiyle cihazlara; profil ve kural yapılandırmaları, VPN, E-posta hesapların dağıtım ve yönetimi, tarayıcı kullanım kısıtlamaları, uzaktan kilitleme gibi güvenlik politikaları gereği cihazlarınızı güvence altına almanıza imkan sağlar.

  IOS, Android ve Windows Mobile akıllı telefon ve tabletleri yönetme imkânı ile birlikte, Windows 10 dizüstü için, lokasyon takibi yapabilme, cihazı uzaktan kayıp moda alma, Microsoft Store üzerindeki uygulama yönetimine olanak sağlar.

  Patch Connect Plus

  Microsoft SCCM masaüstü ve uygulamalarını yönetmek için büyük bir altyapıya sahiptir. Ama SCCM’in Microsoft uygulamaları dışında yetersiz ve kısıtlı kaldığı bir gerçektir.

  Sistemdeki birçok yazılımın güncellemesini yapmak için farklı yama yazılımları kullanmak BT görevlilerini zor duruma sokmaktadır. Bu ve buna benzer birçok sebepten ötürü SCCM ile entegre çalışan ve 250’den fazla 3rd Party yazılımını güncelleme imkanı sunan Patch Connect Plus yazılımını kullanmak gerekir.

  SCCM yazılımıyla ile yapılan bu entegrasyon ile zamandan tasarruf sağlayarak BT çalışanlarının daha verimli olarak çalışması sağlanabilir.

  OpManager

  Tek bir arayüz ile bütün ağın izlenmesini sağlar. OpManager, büyük işletmelerin, hizmet sağlayıcıların, KOBİ’lerin BT altyapılarını verimli ve uygun maliyetli şekilde izlemelerine yardımcı olan bir ağ ve veri merkezi altyapı yönetimi yazılımıdır.

  Otomatikleştirilmiş iş akışları, akıllı uyarı motorları, yapılandırılabilir keşfetme kuralları ve genişletilmiş şablonlar sayesinde, BT ekiplerinin uygulamayı yüklemesinden sonra sadece birkaç saat içerisinde 7 gün 24 saat izleme sistemini kurmalarına olanak sağlar.

  OpManager, tamamen web tabanlı bir uygulamadır. Bu sayede her noktadan monitoring ekranlarınıza ulaşmanıza ve saniyeler içinde detaylı NOC dashboardları yayınlamanıza olanak sağlar.

  NetFlow Analyzer

  Netflow Analyzer, Flow teknolojisini kullanarak, ağ performansının gerçek zamanlı olarak incelenebilmesini sağlama imkanı sağlar.

  Eksiksiz bir trafik analiz aracı olan Netflow Analyzer, ağ üzerinde kimin veya hangi departmanın, hangi uygulamalar üzerinden ne şekilde bant genişliğini tükettiğini ortaya çıkartır ve raporlar. Kaynak-Hedef IP arasındaki trafiği IPv4 ve IPv6 olmak üzere kayıt altına alır.

  Ağdaki problemleri ortaya çıkartan Netflow Analzyer’ın karşılaştırmalı rapor analiz modülünü kullanarak troubleshooting sürelerini azaltır.

  BT altyapınıza sızan zararlı yazılımlar günümüzde firmalara büyük mali zararlar verebilmektedir. Netflow Analyzer flow araştırma motoru teknolojisiyle iç ve dış güvenlik tehditlerini analiz eder ve raporlar. Bu sayede ağdaki anormal trafikleri tespit etmeyi sağlar.

  Network Configuration Manager

  Network Configuration Manager(NCM); switch, router, firewall gibi birçok network cihazı için web tabanlı bir yönetim çözümüdür. NCM ile cihazlarınızın yedeklerini alabilir, konfigürasyonlarını güncelleyebilir ve gerektiğinde bu bilgileri geri yükleyebilirsiniz.

  Ayrıca versiyonlama özelliğiyle yapılan değişiklikleri “Kim-Neyi-Ne zaman” örüntüsüyle inceleyip birbirleriyle karşılaştırmalar yapabilir ve gerektiğinde ilgili değişikliğe geri dönebilirsiniz.

  Dünyada binlerce ağ yöneticisinin güvendiği ürün olan Network Configuration Manager, network cihazları yaşam döngüsü adımlarının otomatikleştirilmesine ve tek bir noktadan yönetilmesine olanak sağlar.

  Firewall Analyzer

  Ağ yöneticilerinin kurumun güvenlik cihazı günlüklerini ve bant genişliği kullanımını merkezi olarak toplamalarına, arşivlemelerine, analiz etmelerine ve raporlamalarına yardımcı olan yazılımdır.

  Firewall Analyzer ile gerçek zamanlı olarak güvenlik cihazında gerçekleşen hareketleri, atak trafiğini ve uygulama trafiğini kayıt altına alır. PCI-DSS, NERC-CIP, SANS, NIST gibi güvenlik regülasyonlarına cihazların ne kadar uyumlu olduğunu maddeler halinde görülebilir.

  Marka bağımsız olan Firewall Analyzer ile birçok güvenlik cihazınızı tek bir envanterden kontrol edebilirsiniz. Konfigürasyon değişikliklerini algılayarak anormal durumları ortaya çıkarır ve hızlıca doğru konfigürasyonu uygulayabilir.

  Ağ yöneticilerine raw syslog arama motoru olanağı sağlayan Firewall Analyzer sayesinde dakikalar içerisinde güvenlik analizi yapabilir ve troubleshooting gerçekleştirme imkanı verir.

  Applications Manager

  Uygulama performans yönetimi bünyesinde; sunucu, uygulama, veri tabanı, web hizmetleri, sanallaştırma, bulut ve IT yöneticilerinin işletme kaynaklarını etkin bir şekilde yönetmelerine yardımcı olacak daha birçok izleme seçeneğini barındırmaktadır.

  Applications Manager, içeriğinde 130’dan fazla farklı teknoloji için derinlemesine altyapı izlemesi sağlayan gelişmiş bir yazılımdır.

  OpUtils

  OpUtils, temelde IP adres ve switch port yönetimi yapmanızı sağlayan bir ağ yazılımıdır.

  IP adres yönetimiyle, ağdaki v4 ve v6 IP adreslerini belirli aralıklarla tarayarak kullanım durumlarını görüntüleyebilir ve alt ağları için belirli yüzdelik eşikler tanımlayarak bilgilendirmeler alabilirsiniz.

  Active Directory entegrasyonu ile de ilgili IP’nin bir bilgisayar nesnesine ait olup olmadığı anlaşılabilir.

  Switch port eşleştiricisi aracı ile switch’leriniz üzerindeki port ve bu port’lara bağlanan cihazların bilgilerini sunucu odanıza gitmeden görüntüleyebilirsiniz.

  AD and SECURITY

  ADManager Plus

  ADManager Plus, AD Yöneticilerine ve Yardım Masası teknisyenlerine günlük etkinliklerinde yardımcı olan, basit ve kolay kullanılan bir Windows Active Directory Yönetim ve Raporlama Çözümüdür.

  Kullanımı kolay ve merkezi, web tabanlı kullanıcı arabirimiyle, bu yazılım çeşitli karmaşıklık düzeylerdeki görevlerin (örneğin kullanıcı hesaplarının ve benzeri AD nesnelerinin toplu yönetimi) yerine getirilmesini sağlar. Yardım Masası teknisyenlerine rol bazında erişim yetkisi verir ve bu yetkileri onay mekanizmaları dahilinde yönetmenize olanak tanır.

  Bu raporlardan bazıları, Uyumluluk Denetimleri için çok gerekli raporlardır. ADManager Plus size önemli kullanıcı yönetim görevlerini doğrudan mobil cihazlardan gerçekleştirme yetkisi veren mobil AD uygulamaları da sunar.

  ADAudit Plus

  ADAudit Plus, Domain Controller ve File Server gibi ağınızdaki kritik kaynakların denetlenebilmesine olanak sağlayan yazılımdır. ADAudit Plus ile; Domain Controller gibi ağdaki kritik kaynakların AD nesneleri hakkındaki tüm bilgilerle denetlendiğinden, izlendiğinden ve bildirildiğinden emin olabilirsiniz.

  Olaylara özel 150’den fazla ayrıntılı GUI raporu ve e-posta uyarılarıyla Kullanıcı, Grup, GPO, Bilgisayar, OU, DNS, AD Şeması ve Yapılandırma islemlerini takip edebilirsiniz.

  File Server’larınız üzerinde yapılan tüm değişiklikleri (Dosya silme, ekleme, yetki değiştirme vb.) kolay bir şekilde raporlayabileceğiniz ve bu hareketleri e-mail bilgilendirme yoluyla size bildirebilecek bir uygulamadır. Sunucularınız ve son kullanıcı bilgisayarlarında yapılan hareketleri de kolay bir şekilde raporlayıp e-mail bilgilendirme yolu ile bilgi alabilirsiniz.

  ADSelfService Plus

  ADSelfService Plus; Active Directory çatısı altındaki kullanıcıların kendi kendine şifre resetlemelerini sağlarken güvenliği elden bırakmayan, kullanıcılara çok çeşitli kimlik doğrulama yöntemleri sunan bir şifre resetleme ürünüdür.

  Kullanıcılar şifre resetlemenin yanı sıra hesap kilidi açma ve kendi hesaplarına ait bilgileri güncelleme işlemleri de gerçekleştirebilir.

  Dilerseniz kullanıcı parolalarının dolmasına yakın SMS ve Mail gibi bilgilendirme yöntemlerinden biri ile düzenli ve otomatik olarak kullanıcıya hatırlatmada bulunabilirsiniz.

  Uzmanlara göre yardım masası sistemlerine gelen çağrıların %30’u yalnızca parola resetleme ve hesap kilidi açma taleplerinden ibaret.

  ADSelfService Plus ile IT departmanının rutin olarak parola resetleme işlemlerine harcamış olduğu zamanı geri kazanabilir, bu vakti kendinize ve kurumunuza değer katacak işlerde harcayabilirsiniz.

  Recovery Manager Plus

  RecoveryManager Plus; BT ortamınızda gerçekleşen istenmeyen bir değişikliğin sebep olduğu felaket senaryosundan hızlı bir şekilde geri dönebilmenizi sağlayan yedekleme ürünüdür.

  RecoveryManager Plus ile Active Directory, On-premises Exhange ve Office 365 (Teams – SharePoint – Exchange Online) çatısı altında otomatik olarak yedekleme ve arşivleme yapabilir; ihtiyacınız olduğunda hızlı bir şekilde geri dönebilirsiniz.

  Domain Controller makinelerinizi yeniden başlatmak zorunda kalmadan kurtarma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede DC’leriniz sürekli ayakta ve çalışır durumda olabilir.

  DataSecurity Plus

  DataSecurity Plus ile dosya sunucuları üzerinde gerçekleşen tüm hareketler üzerinde otomatik olarak kontrol sağlayabilir, aksiyon olabilir veya geçmişe yönelik olarak verileri arşivleyebilirsiniz.

  DataSecurity Plus bununla kalmayıp veri sızıntılarını önlemek adına kullanıcı davranışlarını analiz eder ve harici depolama aygıtları, mail protokolleri üzerinden gerçekleşen veri sızıntılarını engeller.

  Dosya analiz ve risk asistanı ile sisteminiz üzerindeki dosya uzantılarının istatistiğini çıkarır, sizlere çeşitli raporlar sunar. Tehlikeli veri uzantılarına sahip dosyalar hakkında sizleri bilgilendirir.

  Ransomware saldırılarının yoğunluğunu ve ardında bıraktığı zararın miktarını arttırdığı bu dönemde verilerinizi ve sizleri güven altında tutar.

  Exchange Reporter Plus

  Microsoft Exchange Server bugün en yaygın kullanılan iletişim, işbirliği ve e-posta ile iletişime geçme yöntemidir.

  Birçok şirkette en çok kullanılan iletişim aracı olan Microsoft Active Directory, e-mail teknolojisini kullanır. Bu sayede Microsoft Exchange Server ile tüm konulara hassas ve kapsamlı bir şekilde ulaşılır. Microsoft’un sunmuş olduğu yerinde mail çözümü Exchange Server ve bulut çözüm olan Exchange Online yapıları ExchangeReporter Plus çözümü ile oldukça detaylı şekilde sorgu bazlı raporlanabilir, yapıda gerçekleşen yönetici hareketleri takip edilebilir ve mail servisini ayakta tutan Exchange teknoloji ve protokolleri aktif olarak izlenebilir.

  Bu sebeple ExchangeReporter Plus yapınızı raporlamak ile kalmaz, yapıda gerçekleşen değişiklikler, DAG yapısı, protokollerin erişilebilirliği, sunucuların performans metrikleri ve yakın gelecekte yapınızda gerçekleşecek büyüme oranları hakkında tahmini olarak bilgilendirir.

  Log360

  LOG360; BT yapınız için ihtiyaç duyduğunuz tüm günlük yönetimi ve ağ güvenliği ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılamayı sağlayan geniş çaplı, etkin SIEM çözümüdür.

  LOG360 paneli üzerinden ADManager Plus, ADAudit Plus, EventLog Analyzer, Office365 Plus, Exchange Reporter Plus ve LOG360 EUBA panellerine hızlı ve kolay bir şekilde geçiş yapabilir, LOG360 ana ekranı üzerindeki grafik temelli raporlar sayesinde bir bakışta tüm yapının durumu hakkında fikir sahibi olma imkanı tanır.

  LOG360 ile Active Directory yapısı üzerinde tam hakimiyet ve görünürlük elde edebilirsiniz. BT yapınız üzerinde tutulan tüm günlükleri hızlı ve etkin bir biçimde anlamlı raporlara dönüştürebilir, kritik durumlar için gerçek zamanlı alarmlar ve önceden tanımlı otomatik aksiyonlar alabilirsiniz.

  Password Manager Pro

  Password Manager Pro kuruluşların parola, belge ve dijital kimlik gibi paylaşılan hassas bilgilerini depolamak ve yönetmek için kullanılan güvenli bir kasadır. Dünyanın en büyük ve Fortune 500 listesindeki organizasyonlarının bazılarının BT bölümleri, BT altyapılarına erişimi denetlemekte Password Manager Pro’ya güveniyorlar.

  Dünya genelinde 50.000’den fazla yönetici ve 150.000’den fazla kullanıcı her gün Password Manager Pro’da oturum açıyor ve milyonlarca parolayı yönetiyor.

  Kuruluşunuzun tüm parolalarını, ayrıcalıklı hesaplarını, paylaşılan hesaplarını, acil durum hesaplarını ve benzeri öğeleri güvenli, merkezi bir veri havuzunda depolayın. Windows’ta “Yönetici”, Unix/Linux’ta “kök” (root), Cisco’da “enable”,
  SQL’de “sa” vb. paylaşılan hesapları güvenle yönetebilirsiniz. Parola almak için istek onaylama denetimleri, süre sınırlı erişim, özel ayrıcalık ve eş zamanlı kontrol sağlayabilirsiniz. Merkezi kasada depolanan parolaların mülkiyeti iyi tanımlanmıştır. Gereksinime göre seçerek parola paylaşımı yapılabilir. Windows Active Directory ve LDAP’den kullanıcıları / kullanıcı gruplarını içe aktarabilir ve kimlik doğrulama mekanizmasından yararlanabilirsiniz. PMP’de kayıtlı kaynakların ve parolaların hassas kategorilendirmeyle kısıtlanması mevcuttur. Kısıtlamalar ön tanımlı kullanıcı rollerine göre uygulanır.

  DataSecurity Plus

  DataSecurity Plus ile dosya sunucuları üzerinde gerçekleşen tüm hareketler üzerinde otomatik olarak kontrol sağlayabilir, aksiyon olabilir veya geçmişe yönelik olarak verileri arşivleyebilirsiniz.

  DataSecurity Plus bununla kalmayıp veri sızıntılarını önlemek adına kullanıcı davranışlarını analiz eder ve harici depolama aygıtları, mail protokolleri üzerinden gerçekleşen veri sızıntılarını engeller.

  Dosya analiz ve risk asistanı ile sisteminiz üzerindeki dosya uzantılarının istatistiğini çıkarır, sizlere çeşitli raporlar sunar. Tehlikeli veri uzantılarına sahip dosyalar hakkında sizleri bilgilendirir.

  Ransomware saldırılarının yoğunluğunu ve ardında bıraktığı zararın miktarını arttırdığı bu dönemde verilerinizi ve sizleri güven altında tutar.

  Vulnerability Manager Plus

  Merkezi konsoldan tüm uç noktalarda kapsamlı zafiyet tarama, değerlendirme ve iyileştirme sağlayan bir entegre tehdit ve zafiyet yönetim özelliği sunar.

  İçerisinde barındırdığı yama yönetimi modülü ile işletim sistemi bağımsız olarak uç noktaları tarayarak sistemler de güncelleme durumlarını listeler, raporlar ve kolay bir şekilde bu güncellemelerin manuel veya otomatik olarak geçilmesini sağlar.

  • Ağda ihtiyaç bulunan güncellemeleri
   tarar ve tespit edilen açıkları ilgili
   güncellemeleri geçerek kapatır.
  • Basit ve yönetilebilir arayüz sunar.
  • Web serverlarınızı güvende tutar.
  • Sistemlerinizde yapılan konfigürasyon
   hatalarını tespit eder ve düzeltir.