Desktop Management​

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

Desktop Central

Desktop Central; Windows, Mac ve Linux işletim sistemine sahip sunucular, masaüstü ve taşınabilir bilgisayarları tek bir noktadan yönetmenizi ve akıllı telefon, tabletler gibi mobil aygıtlarınızın yönetimi için de tasarlanmış bir yazılımdır.

Yama yönetimi ile güvenlik güncellemeleri geçişlerini, yazılım dağıtımlarınızı ve yazılım kullanım istatistiklerinizi, yazılım lisanslarınızı yönetmenize imkanı sağlar. USB cihaz kullanım yönetimi, kurum genelinde duyuru yapabilme, uzak masaüstü bağlantılarınızla beraber sesli ve görüntülü görüşme yapabileceğiniz bir yazılımdır.
Windows, Mac, Linux ve 250’nin üzerinde 3rd Party Yazılımlar için yama dağıtımını otomatikleştirerek ağınızın güvenliğini sağlayın. Ağınızdaki yazılım ve donanım varlıklarını yönetin. Lisans ve garanti ayrıntılarını zahmetsizce izleyin.

Gerekli planlamalar oluşturarak kullanılmayan bilgisayarlar için kapatma, hazırda bekletme ve ekran kilitleme tanımları yaparak güç seçenekleri oluşturabilirsiniz. BT Varlıklarınız olarak satın alınan yazılımlar veya kullanıma uygun gördüğünüz yazılımlar için paket oluşturarak uzaktan yükleme ya da kaldırmaya yönelik politikalar oluşturun. Dosya aktarımı, uzak bağlantı, sesli ve görüntülü görüşme gibi süreçleri kullanarak gerekli desteğin sağlanması. USB aygıt kullanımı için kullanıcı ve bilgisayar üzerinde kısıtlama ve kontrolleri sağlayabilirsiniz.

Patch Manager Plus

Patch Manager Plus ile tek bir arayüz üzerinden masaüstleri, dizüstü bilgisayarlar, sunucular ve sanal makinaların yama yönetimini gerçekleştirir.

Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri yamaları ve 250’den fazla 3rd Party yazılımın güvenlik ve güvenlik dışı yamalarını hızlı ve kolay şekilde dağıtımını sağlar

 • Eksik yamalı bilgisayarları tarayarak tespit eder.
 • Yamaları yüklemeden önce riskleri azaltmak için
  test eder.
 • İşletim Sistemi ve 3rd Party yazılımların yamalarını otomatik yükler.
 • Gelişim raporlama özelliği sayesinde eksik veya
  yüklü yamaları raporlar.

Vulnerability Manager Plus

Merkezi konsoldan tüm uç noktalarda kapsamlı zafiyet tarama, değerlendirme ve iyileştirme sağlayan bir entegre tehdit ve zafiyet yönetim özelliği sunar.

İçerisinde barındırdığı yama yönetimi modülü ile işletim sistemi bağımsız olarak uç noktaları tarayarak sistemler de güncelleme durumlarını listeler, raporlar ve kolay bir şekilde bu güncellemelerin manuel veya otomatik olarak geçilmesini sağlar.

 • Ağda ihtiyaç bulunan güncellemeleri tarar ve tespit edilen açıkları ilgili güncellemeleri geçerek kapatır.
 • Basit ve yönetilebilir arayüz sunar.
 • Web serverlarınızı güvende tutar.
 • Sistemlerinizde yapılan konfigürasyon hatalarını tespit eder ve düzeltir.

Mobile Device Manager Plus

Mobile Cihaz Yönetimiyle cihazlara; profil ve kural yapılandırmaları, VPN, E-posta hesapların dağıtım ve yönetimi, tarayıcı kullanım kısıtlamaları, uzaktan kilitleme gibi güvenlik politikaları gereği cihazlarınızı güvence altına almanıza imkan sağlar.

IOS, Android ve Windows Mobile akıllı telefon ve tabletleri yönetme imkânı ile birlikte, Windows 10 dizüstü için, lokasyon takibi yapabilme, cihazı uzaktan kayıp moda alma, Microsoft Store üzerindeki uygulama yönetimine olanak sağlar.

Patch Connect Plus

Microsoft SCCM masaüstü ve uygulamalarını yönetmek için büyük bir altyapıya sahiptir. Ama SCCM’in Microsoft uygulamaları dışında yetersiz ve kısıtlı kaldığı bir gerçektir.

Sistemdeki birçok yazılımın güncellemesini yapmak için farklı yama yazılımları kullanmak BT görevlilerini zor duruma sokmaktadır. Bu ve buna benzer birçok sebepten ötürü SCCM ile entegre çalışan ve 250’den fazla 3rd Party yazılımını güncelleme imkanı sunan Patch Connect Plus yazılımını kullanmak gerekir.

SCCM yazılımıyla ile yapılan bu entegrasyon ile zamandan tasarruf sağlayarak BT çalışanlarının daha verimli olarak çalışması sağlanabilir.