QNAP

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

Başlangıç Kılavuzu:

NAS nedir?

NAS Temelleri

NAS (Ağa Bağlı Depolama), fotoğraf, video, müzik ve belgeleri saklayabileceğiniz bir veri depolama cihazıdır. Bir NAS yalnızca kendiniz kullanabilir veya aileler / arkadaşlar veya meslektaşları gibi büyük gruplarla paylaşılabilir. NAS’a mobil cihazlardan ve bilgisayarlardan da erişilebilir. Bulut hizmetlerine kıyasla NAS’ın avantajlarını merak ettiyseniz, NAS daha fazla kolaylık ve eğlenceli özellikler sunar! Bu belirli özellikleri görelim.

1

Veri depolama

NAS, her türlü veriyi büyük hacimlerde güvenle saklar. Depolama kapasitesi, ayarladığınız sabit disk sürücülerinin (HDD) veya yarıiletken sürücülerin (SSD) kapasitesine bağlıdır. NAS, bulut hizmetleriyle aynı rahat veri depolamasını korurken, aylık ücret ödemeden potansiyel olarak büyük hacimli verileri destekleyebilir.

2

Verileri yedekle

Ayarlandıktan sonra, telefonunuzdaki ve bilgisayarınızdaki veriler otomatik olarak NAS’ınıza yedeklenir. Ek koruma istiyorsanız, bu NAS tabanlı yedekleme verileri buluta veya başka bir NAS’a yedeklenebilir.

3

Kolay paylaşım

NAS’ınız sizin özel bulutunuzdur. Tüm kapasitesini almakla kalmaz, aynı zamanda veri sunucusu olarak başkalarıyla da kullanabilirsiniz. Aileniz / arkadaşlarınız veya ekip üyeleriniz dosyaları Windows, Mac, iPhone ve Android dahil olmak üzere çeşitli platformlar arasında kolayca paylaşabilir ve senkronize edebilir. Arkadaşlarınızla yaptığınız bir geziden bir fotoğraf koleksiyonunu paylaşmak istiyorsanız, onlara klasöre bir bağlantı verin ve koleksiyonunuzu tamamlamak için içeriği görüntüleyebilir ve kendi resimlerini yükleyebilirler.  

4

Tüm verilerinizi tek bir yerden yönetin

NAS alanı bir bilgisayara monte edilebilir. “Mounting”aygıtın bilgisayar tarafından tanındığı bir durumdur. NAS bilgisayarınıza monte edildiğinde, içeriği Windows’ta “Dosya Gezgini”> “Ağ” veya Mac’te “Bulucu”> “Yerler” altında görüntüleyebilirsiniz. QNAP kullanıcılarının %80’i dosyalarına erişmeleri için son derece uygun bir yerel ortam sağlamak için bu özellikten yararlanır. NAS’a uzak bir konumdan erişemeyeceğiniz anlamına gelmez. Sadece tarayıcınızı açın ve verilerin hepsi elinizin altında. ‘File Station’ ile USB depolama, mobil cihazlar ve optik diskler gibi diğer çeşitli kaynaklardan gelen dosyaları da görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

5

Güvenlik

QNAP’ın şifreleme teknolojisi verilerinizi korur ve yetkisiz erişimi engeller. Dahili Güvenlik Danışmanı uygulaması, dosyalarınızı virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı da korur.

QTS nedir?

QNAP NAS sadece basit bir depolama cihazı değildir. QTS olarak adlandırılan akıllı İşletim Sistemi (OS), NAS’ı esasen kendi başına bir bilgisayara dönüştürür. QTS, NAS’a bulut veya harici HDD’den daha fazla özellik sunar ve gereksinimlerinize göre özelleştirebilirsiniz. QTS ayrıca size en yeni uygulamaları ve daha fazla güvenliği sağlamak için rutin olarak güncellenir.

NAS ne yapabilir?

Şimdi bir QNAP NAS’ın gerçekleştirebileceği ana görevlere bakalım.

 

1

Fotoğraf yönetimi

Fotoğrafları NAS’ınıza hızla kaydederek telefonunuzun depolama alanını boşaltın. Bir QNAP NAS’ta depolanan tüm fotoğraflar, telefonunuz için özel bir fotoğraf arkadaşı uygulaması kullanarak istediğiniz zaman da kullanılabilir olacaktır. QNAP’ın AI görüntü tanıma teknolojisi ile dosyaları sıralamak ve bulmak da oldukça basitleştirilmiştir.

2

Video yönetimi

Videoları TV’nizde veya bilgisayarınızda izleyin ve ailenizle ve arkadaşlarınızla kolayca paylaşın.

3

Müzik yönetimi

Herhangi bir cihazdan veya işletim sisteminden müzik kaydedin ve yönetin. Müziğinizi arayın ve kategorilere ayırın, çalma listeleri oluşturun ve şarkı sözleri girin, arabanızda şarkı çalın* veya sizi uyandırmak için alarm ayarlayın. *Apple CarPlay veya Android Auto özellikli araçlar için

4

Yayın akışı

NAS’ınıza kaydedilmiş müzikleri, fotoğrafları ve videoları çeşitli cihazlara aktarın. * Örneğin, Amazon Fire TV, DLNA cihazları, Android TV™ aracılığıyla video oynatın veya müzik çalmak için USB veya Bluetooth® kullanarak hoparlörlere bağlayın.

5

Ve dahası!

Bir QNAP NAS’ın potansiyel kullanımları sınırsızdır. Bunu ev veya profesyonel gözetim çözümü olarak veya bir ofiste sunucu olarak kullanabilirsiniz. QNAP NAS güvenilir bir markadır ve esnekliği, genişletilebilirliği ve kalitesi nedeniyle tüm dünyada kullanılmaktadır.

Bizimle İletişime Geçin