Network & Server Management

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

OpManager

Tek bir arayüz ile bütün ağın izlenmesini sağlar. OpManager, büyük işletmelerin, hizmet sağlayıcıların, KOBİ’lerin BT altyapılarını verimli ve uygun maliyetli şekilde izlemelerine yardımcı olan bir ağ ve veri merkezi altyapı yönetimi yazılımıdır.

Otomatikleştirilmiş iş akışları, akıllı uyarı motorları, yapılandırılabilir keşfetme kuralları ve genişletilmiş şablonlar sayesinde, BT ekiplerinin uygulamayı yüklemesinden sonra sadece birkaç saat içerisinde 7 gün 24 saat izleme sistemini kurmalarına olanak sağlar.

OpManager, tamamen web tabanlı bir uygulamadır. Bu sayede her noktadan monitoring ekranlarınıza ulaşmanıza ve saniyeler içinde detaylı NOC dashboardları yayınlamanıza olanak sağlar.

NetFlow Analyzer

Netflow Analyzer, Flow teknolojisini kullanarak, ağ performansının gerçek zamanlı olarak incelenebilmesini sağlama imkanı sağlar.

Eksiksiz bir trafik analiz aracı olan Netflow Analyzer, ağ üzerinde kimin veya hangi departmanın, hangi uygulamalar üzerinden ne şekilde bant genişliğini tükettiğini ortaya çıkartır ve raporlar. Kaynak-Hedef IP arasındaki trafiği IPv4 ve IPv6 olmak üzere kayıt altına alır.

Ağdaki problemleri ortaya çıkartan Netflow Analzyer’ın karşılaştırmalı rapor analiz modülünü kullanarak troubleshooting sürelerini azaltır.

BT altyapınıza sızan zararlı yazılımlar günümüzde firmalara büyük mali zararlar verebilmektedir. Netflow Analyzer flow araştırma motoru teknolojisiyle iç ve dış güvenlik tehditlerini analiz eder ve raporlar. Bu sayede ağdaki anormal trafikleri tespit etmeyi sağlar.

Network Configuration Manager

Network Configuration Manager(NCM); switch, router, firewall gibi birçok network cihazı için web tabanlı bir yönetim çözümüdür. NCM ile cihazlarınızın yedeklerini alabilir, konfigürasyonlarını güncelleyebilir ve gerektiğinde bu bilgileri geri yükleyebilirsiniz.

Ayrıca versiyonlama özelliğiyle yapılan değişiklikleri “Kim-Neyi-Ne zaman” örüntüsüyle inceleyip birbirleriyle karşılaştırmalar yapabilir ve gerektiğinde ilgili değişikliğe geri dönebilirsiniz.

Dünyada binlerce ağ yöneticisinin güvendiği ürün olan Network Configuration Manager, network cihazları yaşam döngüsü adımlarının otomatikleştirilmesine ve tek bir noktadan yönetilmesine olanak sağlar.

Firewall Analyzer

Ağ yöneticilerinin kurumun güvenlik cihazı günlüklerini ve bant genişliği kullanımını merkezi olarak toplamalarına, arşivlemelerine, analiz etmelerine ve raporlamalarına yardımcı olan yazılımdır.

Firewall Analyzer ile gerçek zamanlı olarak güvenlik cihazında gerçekleşen hareketleri, atak trafiğini ve uygulama trafiğini kayıt altına alır. PCI-DSS, NERC-CIP, SANS, NIST gibi güvenlik regülasyonlarına cihazların ne kadar uyumlu olduğunu maddeler halinde görülebilir.

Marka bağımsız olan Firewall Analyzer ile birçok
güvenlik cihazınızı tek bir envanterden kontrol edebilirsiniz. Konfigürasyon değişikliklerini algılayarak anormal durumları ortaya çıkarır ve hızlıca doğru konfigürasyonu uygulayabilir.

Ağ yöneticilerine raw syslog arama motoru olanağı sağlayan Firewall Analyzer sayesinde dakikalar içerisinde güvenlik analizi yapabilir ve troubleshooting gerçekleştirme imkanı verir.

Applications Manager

Uygulama performans yönetimi bünyesinde; sunucu, uygulama, veri tabanı, web hizmetleri, sanallaştırma, bulut ve IT yöneticilerinin işletme kaynaklarını etkin bir şekilde yönetmelerine yardımcı olacak daha birçok izleme seçeneğini barındırmaktadır.

Applications Manager, içeriğinde 130’dan fazla farklı teknoloji için derinlemesine altyapı izlemesi sağlayan gelişmiş bir yazılımdır.

OpUtils

OpUtils, temelde IP adres ve switch port yönetimi yapmanızı sağlayan bir ağ yazılımıdır.

IP adres yönetimiyle, ağdaki v4 ve v6 IP adreslerini belirli aralıklarla tarayarak kullanım durumlarını görüntüleyebilir ve alt ağları için belirli yüzdelik eşikler tanımlayarak bilgilendirmeler alabilirsiniz.

Active Directory entegrasyonu ile de ilgili IP’nin bir bilgisayar nesnesine ait olup olmadığı anlaşılabilir.

Switch port eşleştiricisi aracı ile switch’leriniz üzerindeki port ve bu port’lara bağlanan cihazların bilgilerini sunucu odanıza gitmeden görüntüleyebilirsiniz.