Sophos XG Firewall

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

Dünyanın en iyi korunması

En İyilerin Tercihi

NSS Labs Recommended

Magic Quadrant Leader

5-Star Rating

Gör. Önle. Koruma altına al.

“Synchronized Application Control is providing fantastic insight: complete visibility and precise control” – Sophos Partner
  • Tüm Riskleri Ortaya Çıkarın

    Riskli etkinliğe, şüpheli trafiğe ve gelişmiş tehditlere karşı üstün görünürlük ile ağınızın kontrolünü yeniden kazanmanıza yardımcı olur.

  • Kaynağı Bilinmeyen Tehditleri Durdurun

    Derin hafıza ve izinsiz giriş önleme gibi güçlü yeni nesil koruma teknolojileri kuruluşunuzu güvende tutar.

  • Enfekte Sistemleri İzole Edin

    Otomatik tehdit yanıtı ile ağınızdaki güvenliği aşılmış sistemleri anında belirler ve yalıtarak tehditlerin yayılmasını durdurur.

Tüm Riskleri Ortaya Çıkarın

Sophos XG Firewall; ağınıza, kullanıcılarınıza ve uygulamalarınıza doğrudan yeni kontrol merkezinden benzersiz bir görünürlük sağlar. Ayrıca ekstra bir ücret ödemeden zengin içerikli raporlar alırsınız.

 

Bulut Uygulamaları


XG Firewall’un CASB bulut uygulaması görünürlük widget’ıyla kuruluşunuzun verilerinin bulutta nereye gittiğini görün.

Ağınızı Kontrol Altında Tutun

Uygulama görünürlüğü ve kontrolü, bugüne kadarkilerin çok ötesinde. XG Firewall, tüm uygulama trafiğiniz üzerinde hem Mac hem Windows Uygulamaları hem de bulut uygulamaları üzerinde %100 görünürlük sağlar.

 

Göremediğinizi kontrol edemezsiniz

Ortalama olarak, uygulama trafiğinin %45’i tanımlanmıyor. Statik uygulama imzaları özel, belirsiz, veya genel HTTP veya HTTPS kullanan uygulamalar için çalışmaz.

Ağ görünürlüğünde bir atılım

Senkronize Uygulama Kontrolü, istemediğiniz uygulamaları kolayca engellemenizi ve yaptıklarınıza öncelik vermenizi sağlayan bilinmeyen tüm uygulamaları otomatik olarak tanımlar.

Risk Altındaki Verileri Belirleyin

XG Firewall’undaki Bulut Uygulaması Güvenlik Aracısı (BUGA), hangi bulut hizmetlerinin kullanıldığına, ne kadar kullanıldığına ve kim tarafından kullanıldığına dair fikirler sunarak riskli davranışların ve risk altındaki verilerin belirlenmesine yardımcı olur.

Shadow IT’yi keşfedin

Onaylanmamış bulut hizmetlerini ve uygulamalarını hızlı ve kolay bir şekilde sınıflandırın, böylece çok geç olmadan onları kontrol altına almak için belirli kullanıcılar ve trafik hacimleri de dahil olmak üzere Shadow IT’yi erken tanımlayabilirsiniz.

Tek Tıkla Trafik Şekillendirin

İster görev açısından kritik bulut hizmetlerine öncelik vermek ister onaylanmamış etkinliğe bir son vermek isteyin, XG Firewall, içerdiği trafik şekillendirme politikalarına ve kendi özel politikalarınıza tek tıklamayla erişimin tümünü aynı ekranda kolaylaştırır.

 

Enfekte Sistemleri İzole Edin

Sophos XG Firewall, ağınızdaki bir sorunun kaynağını tam olarak tanımlayabilen ve yanıt olarak diğer ağ kaynaklarına erişimi otomatik olarak sınırlayabilen tek ağ güvenlik çözümüdür. Bu, Sophos uç noktaları ile güvenlik duvarınız arasında telemetri ve çalışabilirlik durumunu paylaşan eşsiz Sophos Security Heartbeat ™ ile mümkün olur.

 

Ağ Durumunu İzleyin

XG Firewall sadece ana bilgisayar ağ etkinliğini izlemekle kalmaz, aynı zamanda doğrudan son noktalarınızdan sağlık durumunu da alır, böylece tüm ağınızın sağlığı hakkında sürekli görünürlük elde edersiniz.

Enfekte Sistemleri Tanımlayın

XG Firewall; IP adresi, kullanıcı ve işlem de dahil olmak üzere tüm ayrıntıları ağınızdaki güvenliği ihlal edilmiş sistemlere anında uyarır, böylece bilgi için araştırma yapmanıza gerek kalmaz.

 

Enfeksiyonları Otomatik Olarak İzole Edin

XG Firewall, bağlı ana bilgisayarların sağlığını güvenlik duvarı kurallarınızla benzersiz bir şekilde bütünleştirerek, güvenliği ihlal edilen herhangi bir sistemden hassas ağ kaynaklarına erişimi temizlenene kadar otomatik olarak sınırlamanızı sağlar.

Sizin Gibi Düşünen Bir Firewall

Güvenlik duvarı kurallarının ve güvenlik politikalarının yönetilme şeklini yeniden düşündük.

Sophos XG, tüm kullanıcı, uygulama ve ağ politikalarınızı güvenlik duvarı kuralı temelinde tek bir yerde görmenizi ve yönetmenizi sağlayan tamamen yeni, güçlü ve esnek bir birleşik güvenlik ve kontrol modeli uygular.

 

Firewall ürünlerinin çoğu, birden çok modül veya ekran arasında güvenliği ayarlamanıza ve yönetmenize olanak tanır. Sophos ise güvenlik duruşunuzu tek bir yerde kolayca kurmanızı ve yönetmenizi sağlayan güçlü bir birleşik güvenlik modeli sunuyor.

XG Firewall, endüstri lideri kimlik doğrulama seçenekleri sunar ve tehdit koruması, kum havuzu oluşturma, uygulama kontrolü, trafik şekillendirme, web filtreleme politikası, IPS koruması, Security Heartbeat TM ve yönlendirme için kullanıcı düzeyinde uygulama yapılmasını sağlar; bunların hepsini de yönetimi daha basit ve daha kolay hale getirmek için tek bir ekranda gerçekleştirir.

XG Firewall, iş uygulamaları ve sunucular için tüm web uygulaması güvenlik duvarı korumanızın yanı sıra NAT kurallarınız ve kullanıcı tabanlı güvenlik duvarı kuralları da dahil olmak üzere tüm ağ güvenliğinizi tek bir yerde yönetmenizi kolaylaştırır.

Sektörde bir ilk olan Sophos Security Heartbeat, gelişmiş tehditlerden etkilenen sistemleri hemen tanımlamak için uç noktalarınızı ve güvenlik duvarınızı birleştirerek virüslü sistemleri temizlenene kadar otomatik olarak izole eden veya sınırlandıran politikalar oluşturmanıza olanak tanır.

Çoğu ağ yöneticisi gibiyseniz, muhtemelen çok fazla güvenlik duvarı kuralınız olup olmadığını ve hangilerinin gerçekten gerekli olduğunu ve hangilerinin gerçekten kullanılmadığını merak etmişsinizdir. Sophos XG Firewall ile artık merak etmenize gerek yok.

Önceden tanımlanmış ilke şablonları, Microsoft Exchange veya Sharepoint gibi yaygın uygulamaları hızlı bir şekilde korumanızı sağlar. Bunları bir listeden seçin, bazı temel bilgileri sağlayın ve şablon gerisini halleder. Tüm gelen/giden güvenlik duvarı kurallarını ve güvenlik ayarlarını sizin için otomatik olarak ayarlar.

Güçlü Yönetim ve Ölçeklenebilirlik

Sophos XG Firewall, tamamen yeni kontrol merkezinden ağınıza, kullanıcılarınıza ve uygulamalarınıza benzeri görülmemiş bir görünürlük sağlar. Ayrıca, zengin içerikli raporlama ve birden fazla Firewall’da merkezi raporlama için Sophos iView ekleme seçeneğine de sahip olursunuz.

Sophos Firewall Merkezi Yönetimi

Tüm güvenlik duvarlarınızı tek bir konsoldan izlemek, yapılandırmak ve yönetmek için Sophos Firewal Manager’ı kullanın.

Sophos iView Merkezi Raporlama

Önemli günlük verileri için birleştirilmiş raporlama ve kutu dışı depolama yönetimi ile tüm güvenlik duvarı alanınızda tam görünürlük sağlar.

Clustering and Redundancy

Aktif-aktif kümeleme ve aktif-pasif yük devretme, ölçeklenebilirlik ve iş sürekliliği sağlar.

 

Esnek Dağıtım Seçenekleri

Çeşitli farklı donanım cihazı modelleri, sanal ortamlar arasından seçim yapın ve hatta seçtiğiniz Intel sunucu donanım platformunuza dağıtın.