Active Directory Management​

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

ADManager Plus

ADManager Plus, AD Yöneticilerine ve Yardım Masası teknisyenlerine günlük etkinliklerinde yardımcı olan, basit ve kolay kullanılan bir Windows Active Directory Yönetim ve Raporlama Çözümüdür.

Kullanımı kolay ve merkezi, web tabanlı kullanıcı arabirimiyle, bu yazılım çeşitli karmaşıklık düzeylerdeki görevlerin (örneğin kullanıcı hesaplarının ve benzeri AD nesnelerinin toplu yönetimi) yerine getirilmesini sağlar. Yardım Masası teknisyenlerine rol bazında erişim yetkisi verir ve bu yetkileri onay mekanizmaları dahilinde yönetmenize olanak tanır.

Bu raporlardan bazıları, Uyumluluk Denetimleri için çok gerekli raporlardır. ADManager Plus size önemli kullanıcı yönetim görevlerini doğrudan mobil cihazlardan gerçekleştirme yetkisi veren mobil AD uygulamaları da sunar.

ADAudit Plus

ADAudit Plus, Domain Controller ve File Server gibi ağınızdaki kritik kaynakların denetlenebilmesine olanak sağlayan yazılımdır. ADAudit Plus ile; Domain Controller gibi ağdaki kritik kaynakların AD nesneleri hakkındaki tüm bilgilerle denetlendiğinden, izlendiğinden ve bildirildiğinden emin olabilirsiniz.

Olaylara özel 150’den fazla ayrıntılı GUI raporu ve e-posta uyarılarıyla Kullanıcı, Grup, GPO, Bilgisayar, OU, DNS, AD Şeması ve Yapılandırma islemlerini takip edebilirsiniz.

File Server’larınız üzerinde yapılan tüm değişiklikleri (Dosya silme, ekleme, yetki değiştirme vb.) kolay bir şekilde raporlayabileceğiniz ve bu hareketleri e-mail bilgilendirme yoluyla size bildirebilecek bir uygulamadır. Sunucularınız ve son kullanıcı bilgisayarlarında yapılan hareketleri de kolay bir şekilde raporlayıp e-mail bilgilendirme yolu ile bilgi alabilirsiniz.

ADSelfService Plus

ADSelfService Plus; Active Directory çatısı altındaki kullanıcıların kendi kendine şifre resetlemelerini sağlarken güvenliği elden bırakmayan, kullanıcılara çok çeşitli kimlik doğrulama yöntemleri sunan bir şifre resetleme ürünüdür.

Kullanıcılar şifre resetlemenin yanı sıra hesap kilidi açma ve kendi hesaplarına ait bilgileri güncelleme işlemleri de gerçekleştirebilir.

Dilerseniz kullanıcı parolalarının dolmasına yakın SMS ve Mail gibi bilgilendirme yöntemlerinden biri ile düzenli ve otomatik olarak kullanıcıya hatırlatmada bulunabilirsiniz.

Uzmanlara göre yardım masası sistemlerine gelen çağrıların %30’u yalnızca parola resetleme ve hesap kilidi açma taleplerinden ibaret.

ADSelfService Plus ile IT departmanının rutin olarak parola resetleme işlemlerine harcamış olduğu zamanı geri kazanabilir, bu vakti kendinize ve kurumunuza değer katacak işlerde harcayabilirsiniz.

Recovery Manager Plus

RecoveryManager Plus; BT ortamınızda gerçekleşen istenmeyen bir değişikliğin sebep olduğu felaket senaryosundan hızlı bir şekilde geri dönebilmenizi sağlayan yedekleme ürünüdür.

RecoveryManager Plus ile Active Directory, On-premises Exhange ve Office 365 (Teams – SharePoint – Exchange Online) çatısı altında otomatik olarak yedekleme ve arşivleme yapabilir; ihtiyacınız olduğunda hızlı bir şekilde geri dönebilirsiniz.

Domain Controller makinelerinizi yeniden başlatmak zorunda kalmadan kurtarma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede DC’leriniz sürekli ayakta ve çalışır durumda olabilir.

DataSecurity Plus

DataSecurity Plus ile dosya sunucuları üzerinde gerçekleşen tüm hareketler üzerinde otomatik olarak kontrol sağlayabilir, aksiyon olabilir veya geçmişe yönelik olarak verileri arşivleyebilirsiniz.

DataSecurity Plus bununla kalmayıp veri sızıntılarını önlemek adına kullanıcı davranışlarını analiz eder ve harici depolama aygıtları, mail protokolleri üzerinden gerçekleşen veri sızıntılarını engeller.

Dosya analiz ve risk asistanı ile sisteminiz üzerindeki dosya uzantılarının istatistiğini çıkarır, sizlere çeşitli raporlar sunar. Tehlikeli veri uzantılarına sahip dosyalar hakkında sizleri bilgilendirir.

Ransomware saldırılarının yoğunluğunu ve ardında bıraktığı zararın miktarını arttırdığı bu dönemde verilerinizi ve sizleri güven altında tutar.

Exchange Reporter Plus

Microsoft Exchange Server bugün en yaygın kullanılan iletişim, işbirliği ve e-posta ile iletişime geçme yöntemidir.

Birçok şirkette en çok kullanılan iletişim aracı olan Microsoft Active Directory, e-mail teknolojisini kullanır. Bu sayede Microsoft Exchange Server ile tüm konulara hassas ve kapsamlı bir şekilde ulaşılır. Microsoft’un sunmuş olduğu yerinde mail çözümü Exchange Server ve bulut çözüm olan Exchange Online yapıları ExchangeReporter Plus çözümü ile oldukça detaylı şekilde sorgu bazlı raporlanabilir, yapıda gerçekleşen yönetici hareketleri takip edilebilir ve mail servisini ayakta tutan Exchange teknoloji ve protokolleri aktif olarak izlenebilir.

Bu sebeple ExchangeReporter Plus yapınızı raporlamak ile kalmaz, yapıda gerçekleşen değişiklikler, DAG yapısı, protokollerin erişilebilirliği, sunucuların performans metrikleri ve yakın gelecekte yapınızda gerçekleşecek büyüme oranları hakkında tahmini olarak bilgilendirir.