Sophos Labs Intelix

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

Sophos iki yeni yeniliği mümkün kıldı. En büyük yenilik, güvenli uygulamalar için bulut tabanlı bir araç olan SophosLabs Intelix. Bulut güvenliğini basitleştirmek için de Cloud Optix güncellemesi.

SophosLabs Intelix, geliştiricilerin dosya, URL ve IP adresleri riskini değerlendirmek için bulut platformuna API çağrıları yapmalarını sağlar. Intelix’in arkasında bir sistem, gerçek zamanlı zeka için petabaytlarca veriyi sürekli işler. Buna ek olarak, platform Sophos portföyündeki uç noktalar ve diğer güvenlik çözümleri bilgisine güvenebilir.

RESTful API’ler, geliştiricilerin statik ve dinamik analizler için doğrudan dosya yükleyebilmelerini sağlar. Bu araca AWS Marketplace üzerinden ulaşılabilir.

Üç servis fonksiyonu

Intelix ile Sophos, yeni üç hizmet sunuyor:

  • Gerçek Zamanlı Aramalar: Android uygulamalarından dosya karmaları, URL’ler, IP’ler veya parmak izleri isteyerek en son SophosLabs istihbaratına anında erişerek hızlı bir sınıflandırma oluşturun. İtibar puanları kötü ve iyi dosyaları ve gri alana düşen dosyaları tanımlar.
  • Statik dosya analizi: dosyayı gerçek zamanlı olarak çalıştırmadan çoklu makine öğrenme modelleri, global itibar, derin dosya taraması kullanır.
  • Dinamik Dosya Analizi: Potansiyel tehditlerin gerçek davranışını ortaya çıkarmak için en son çalışma zamanı algılama tekniklerini kullanarak, sanal alanlardaki gönderilen dosyaların yürütülmesi ve enstrümantasyonu yoluyla dinamik dosya analizi ve sınıflandırma yetenekleri sağlar.

Cloud Optix Geliştirmeleri

SophosLabs Intelix’in lansmanı ile birlikte Cloud Optix bulut güvenliği büyük bir güncelleme alıyor. Örneğin, yeni başlatılan Amazon Detective, başarısız oturum açma girişimleri ve AWS iş yüklerindeki şüpheli API çağrıları gibi potansiyel tehditlerle ilgili sezgisel verilerle genişletildi.

Amazon Elastik Kubernetes Hizmeti (Amazon EKS) kümeleri ve yerel Kubernetes uygulamalarını şimdi kümeler, başlıklar, düğüm havuzları, kapsüller, kaplar ve daha fazlasının kapsamlı envanterini ve görselleştirmesini sağlayan Cloud Optix izliyor.

Son olarak, yeni AWS Kimlik ve Erişim Yönetimi (IAM) Erişim Analizörü ile entegrasyon mümkündür ve yeni Amazon Sanal Özel Bulut (VPC) Giriş Yönlendirmesi için Sophos UTM desteği ile güvenlik ağa genişletilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.