Sophos Phish Threat

Saldırı alanını daraltın

Net bir güvenlik farkındalık programı defans derinliği içeren stratejilerde bulunması gereken bir öğedir. Sophos Phish Threat otomatik saldırı simülasyonları, kaliteli güvenlik farkındalık eğitimi ve işlemeye uygun rapor ölçümleri ile son kullanıcıları eğitir ve test eder. Phish Threat şirketinizin ihtiyaç duyduğu pozitif güvenlik farkındalığı kültürünü esneklik ve uyarlama özelliği ile sağlar.

Uyarlanabilir Test Senaryoları

Hedef odaklı kimlik avı, yalnızca özel verilere yetkisiz erişim elde etme amacıyla yapılan hedefli e-posta dolandırıcılığı çeşididir. Hedef odaklı dolandırıcılık da denilir ve belirli bir gruba veya kuruluşa odaklanır. Hedefledikleri kurbanın LinkedIn ya da Facebook gibi sosyal platform hesaplarını okurlar ve varsa forum gibi ortamlardaki mesajlarını incelerler. Saldırganlar bu araştırmalara dayanarak hedefledikleri kurbanlarla direkt ilişkili ve özel e-posta içerikleri oluştururlar. Amacı fikri mülkiyet, finansal veriler, ticari veya askeri sırlar ve diğer gizli bilgileri çalmaktır.] Sadece bir kaç tıklamayla çalışanlarınızı phishing, yetki devşirme (credential harvesting) veya e-posta eki saldırılarına karşı nasıl hareket edeceklerini test edebilecek ortam oluşturun. Saldırı şablonu kütüphanemiz 200’e yakın sayıda gerçek saldırı tipi içermektedir. Kullanıcılarınızın bu çözümümüzle temel ve ileri düzey saldırılara karşı sürekli tetikte olmasını sağlayabilirsiniz.

Etkili Raporlama ve Eğitim Modülü

Yirmiden fazla farkındalık eğitim modülüyle avantaj sağlayın. Sophos Phish Threat gerekli olduğunda çalışanlarınıza hemen kullanımı kolay simülasyon ve eğitim sağlayın. Etkili bir güvenlik farkındalık programının tek tip eğitimle gerçekleşmeyeceğinin farkında olduğumuz için ihtiyacınız olan saldırı simülasyonları, eğitimler, e-posta hatırlatıcıları ve sınav skor takibi ile birlikte size sunmaktayız. Sophos Phish Threat yönetim paneli sonuçları anlaşılır bir şekilde işlemeye uygun raporlama ve ek test olanaklarıyla size geniş bir çözüm sunar.